Hirdetés Osliban 2022. február 13.-án, az évközi 6. vasárnapon:

Február 11.-én volt 164. éve, hogy a Lourdes melletti Massabielle-sziklafal barlang mélyedésében a 14 éves Soubirous (Szt) Bernadettnek 18 alkalommal jelent meg a Bold. Szűz Mária. Március 25.-én hallotta a Szűzanya szavait, amivel önmagát nevezte meg: Én vagyok a Szeplőtelen Fogantatás. Szobrát virágok és gyertyák közé helyeztük és a jelenések napján gyertyát gyújtunk mellette. Sokan hordoznak betegségeket és bizony fiatalabbak is. Kérjük a Lourdesi Szűzanyát járjon közbe gyógyulásokért vagy a betegség hívő lélekkel való elviseléséért.

Évente két szentségimádási napunk van. Egyik augusztusban Nagyboldogasszony ünnepe közelében, a másik februárban a fogadalmi szentségimádási nap. Ez kerül sorra ma. A szentmise után az oltáriszentséget ünnepélyesen az oltár trónusára helyezem, majd szentíróra következik. Az első részben a házasság és család hete kapcsán a házaspárokért, családokért terjesztjük imádságainkat az Úr Jézus elé. Ezt követően a lelkipásztori segítő vezeti majd a kedves hívekkel együtt a szentórát.

Ha tetszett a cikk, akkor akár itt meg is oszthatod: