Hirdetés Osliban 2022. február 27.-én, az évközi 8. vasárnapon:

A mai vasárnapon gyűjtést tartunk a katolikus iskolák javára.

Kedden, március 1.-én az esti szentmise elmarad.

A héten hamvazószerdával elkezdődik a nagyböjti idő, Urunk szenvedése és feltámadása előkészületének szent negyven napja. Este 6 órakor lesz szentmise. Hamvazószerdán és az azt követő vasárnapon, a szentmise végén a hamvazkodás szertartása emlékeztet bennünket erre a bűnbánati  időre. 

Böjti fegyelem!

Szigorú böjt van: hamvazószerdán és nagypénteken; a hústilalom mellett, akik betöltötték a 18. életévet azok háromszor ehetnek, és egyszer lakhatnak jól. Hústilalom van nagyböjt minden péntekén azoknak, akik betöltötték a 14. életévüket

A héten március hónap első pénteke lesz. Kedves híveinket a szokott időben látogatom meg.

Nagyböjtben péntekenként, keresztutat tartunk. A keresztutakat nagyböjtben a lelkipásztori segítő és a templomatya végzi. A keresztút pénteken délután 3 órakor lesz.

Nagyböjti lelki napot tartunk március 10.-én csütörtökön. Este ½ 6 órától gyóntatás lesz, majd 6 órakor szentmise nagyböjti szentbeszéddel. Gyóntat és az esti szentmisét Boldvai Márton Bertalan premontrei szerzetes a csornai premontrei közösség perjele tartja.

Ha tetszett a cikk, akkor akár meg is oszthatod