Hirdetés Babóton 2024. január 7.-én, Urunk megkeresztelkedésének vasárnapján:

A jövő vasárnapi szentmisén megemlékezünk a 81 évvel ezelőtt, 1943. január 12.-én, és az azt követő napokban, a Don folyó mellett elesett közel százezer magyar katonáról.

Ma Urunk megkeresztelkedésének vasárnapjával lezárul a karácsonyi idő. A karácsonyfák és a betlehem még febr. 2.-ig, Gyertyaszentelőig a templomban maradnak.

Holnaptól kezdetét veszi a böjtelő idő, ami február 14.-ig Hamvazószerdáig tart. Ebben az évben március 31.-én lesz Húsvét. Az elsőáldozás időpontját hamarosan megjelöljük, de egyeztetni kell az egyházközségekkel.

A babóti bérmálkozók az eddig kialakult rendet nem változtatva Kapuváron, vagy Gartán bérmálkoznak.

Kérem azokat a jegyeseket, akik ebben az évben esküvőt terveznek, szíveskedjenek jelezni. Egyelőre a pontos időpontokat lenne szükséges közölni, jegyes oktatást később beszélnénk meg.