Hirdetés Osliban 2024. február 18.-án, nagyböjt elsővasárnapján:

Nagyböjti Gyűjtés és Programok
2024. február 18-án, nagyböjt első vasárnapján, hirdetésre kerül sor Osliban. Ezen a jövő vasárnapon gyűjtést tartunk a katolikus iskolák javára.

A Nagyböjti Időszak Kezdete
A héten hamvazószerdával elkezdődött a nagyböjti idő, amely Urunk szenvedése és feltámadása előkészületének szent negyven napja. A szentmise végén a hamvazkodás szertartása emlékeztet erre a bűnbánati időre.

Keresztút és Szentségimádás
Nagyböjti péntekenként keresztutat tartunk, melyet a lelkipásztori segítő és a templomatya végzi. A keresztút időpontja pénteken délután 3 óra. Ma, a szentségimádási napon, a szentmise után következik a hamvazás szertartása, majd az oltáriszentség elhelyezése és imádása.

A Szentségimádás Menete
Az oltáriszentséget tömjén-füsttel illetjük, ezt követően a szentségimádási könyv vezetésével tartjuk a szentségimádási órát. A szentségimádás után az oltáriszentséget a tabernákulumba helyezzük. Kérjük, hogy mindenki szenteljen legalább egy órát a szentségi Jézusnak ezen a vasárnapon.

Bérmálkozók Hittanórája
Jövő szombaton, 9.00 órakor a veszkényi plébánián hittanóra lesz a bérmálkozók számára.