Hirdetés Osliban 2024. június 23.-án, az évközi 12. vasárnapon:

Holnap június 24.-én hétfőn Keresztelő Szent János születése ünnepe van. Nálunk holnap nem lesz szentmise.

Csütörtökön Szent László király ünnepén este 7 órakor tartunk szentmisét.

Jún. 29.-én szombaton lesz az apostol fejedelmek Szent Péter és Szent Pál ünnepe. Nálunk este 7 órakor lesz szentmise. Másnap 30.-án van a gyűjtés a szentszék javára. Ezt az un. péterfillér gyűjtést mi nem június 30.-án, hanem július 7.-én vasárnap tartjuk meg.

Ahogy korábban hirdettem, június 30.-án vasárnap tartjuk meg az Osliban kisbúcsúként emlegetett Sarlós Boldogasszony ünnepét. Ezen a vasárnapon reggel 8 órakor a szentmisét Ézsöl Krisztián atya, az egyházmegye újmisés papja celebrálja.

Július 2.-án kedden, Sarlós Boldogasszonynapján reggel 8 órakor megtartjuk a Sarlós napi szentmisénket is.

A Jubiláns Házaspárok Hálaadását KÉT CSOPORTBAN tartják a SZÉKESEGYHÁZBAN 2024. szeptember 7-én, szombaton:

• A 10:00 órakor kezdődő szentmisében az 5-35. házassági évfordulójukat ünneplők,
  • A 15:00 órakor kezdődő szentmisében pedig a 40-70. házassági évfordulójukat ünneplők adnak hálát.

Kérik a plébános atyákat, hogy hirdessék meg a lehetőséget azon hívek számára, akik ebben az évben ünneplik szentségi házasságkötésük 5., 10., 15. stb. évfordulóját.

Gyűjtsék össze a szükséges adatokat: férj neve, feleség lánykori neve, a szentségi házasságkötés helye, ideje. Kérjük, hogy ügyeljenek a nevek pontos írásmódjára, mert a regisztrációban megadott módon kerülnek feltüntetésre az emléklapon. Regisztrálni legkésőbb 2024. augusztus 10. 24.00 óráig lehet.